Śpiwory

Śpiwór Marmot Trestles 20 Elite

Śpiwór Marmot Trestles 20 Elite
ocena ocena ocena ocena ocena
Producent: Marmot
Indeks: Marmot|015
Opis produktu

Śpiwór stanowi jeden z podstawowych elementów ekwipunku i nie obejdzie się bez niego żaden kilkudniowy wypad poza miasto. W chłodniejszym okresie roku, jego znaczenia dodatkowo wzrasta, ponieważ od jego jakości zależy nie tyle komfort, co bezpieczeństwo. Wyziębiony organizm, nie jest w stanie normalnie funkcjonować, co tyczy się również jakości snu, który jest podstawą w czasie terenowych aktywności i pozwala na odpowiednią regenerację i nabranie sił. Firma Marmot doskonale zdaje sobie z tego sprawę, czego dowodem jest model śpiwora syntetycznego Trestles Elite 20, który sprawdzi się w czasie wielodniowych trekkingów czy wyjazdów pod namioty.

Wnętrze śpiwora zostało wypełnione dosyć grubą warstwą ociepliny HL-ElixR, stanowiącej unikalne połączenie 3 wzajemnie uzupełniających się włókien, które maksymalizują odczuwany komfort i zapewniają niezwykle wydajną termoizolację. Ilość wypełnienia pozwoli na spokojny sen w przejściowych okresach roku i temperaturach coraz bardziej zbliżających się do progu 0°C. Ocieplina cechuje się ponadto niską wagą oraz możliwością kompresji do niewielkich rozmiarów, co jest szczególnie istotne podczas długich wędrówek z plecakiem, pozwalając zminimalizować ilość transportowanego bagażu.

Materiał zewnętrzny śpiwora Trestles Elite 20 został wykonany z wytrzymałego nylonowego materiału, który dzielnie zniesie trudne warunki w terenie, cechując się zwiększoną trwałością i odpornością na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Kształt typu mumia gwarantuje odpowiednie dopasowanie do ciała i zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej na całej jego powierzchni. Specjalnie wyprofilowane miejsce na stopy zapewnia przestrzeń pozwalającą na odpowiednią swobodę ruchów. Rzep przy zamku zapobiegnie samoistnemu odpinaniu się śpiwora, natomiast wewnętrzna kieszonka pozwoli schować osobiste drobiazgi czy pieniądze. Usztywnienie zamka na całej długości zapobiegnie irytującemu zacinaniu o materiał śpiwora.

Specjalna konstrukcja kaptura 3D Hood Construction zapobiega utracie ciepła w okolicach głowy. Pikowana konstrukcja „fali” zapewni doskonałą izolację cieplną, bez przemieszczania się wypełnienia. Zastosowany ściągacz ze stoperem zwiększa dopasowanie i pozwala uszczelnić wrażliwą na zimno okolicę głowy.

Śpiwór Marmot Trestles Elite 20 to zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz innowacyjnych rozwiązań i dopracowanie całej konstrukcji w najdrobniejszym szczególe. Dzięki temu bez zarzutu podoła wymagającym warunkom w terenie, zapewniając spokojny i regeneracyjny sen.

Najważniejsze cechy Marmot Trestles Elite 20:

 • Ocieplina HL-ElixR stanowi unikalne połączenie 3 włókien, które zapewniają rewelacyjną termoizolację;
 • Wewnętrzna kieszonka umożliwiająca schowanie najważniejszych rzeczy;
 • Specjalnie profilowane miejsce na stopy, które zwiększa swobodę ruchów i oferowany komfort;
 • Wytrzymały materiał zewnętrzny;
 • Kaptur regulowany za pomocą ścigacza ze stoperem;
 • Worek kompresyjny w zestawie;
 • Konstrukcja zamka, zapobiega przycinaniu materiału;
 • Kształt mumii;
 • Pętelki do zawieszenia;
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
+0.1°C -5.8°C -23.2°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

 • Górna granica komfortu (T max) – temperatura, w jakiej “standardowy mężczyzna” nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
 • Komfort (T comf) – temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do “standardowej”, najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) – najniższa temperatura, w jakiej “standardowy mężczyzna” może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) – przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach “przeciętnej kobiety”). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Kaptur: V
Kołnierz termiczny: V
Kształt: Mumia
Listwa termiczna: V
Materiał wew.: 40d 100% Nylon
Materiał zew.: 40d 100% Nylon
Na wzrost do: ok. 183 cm (regular), ok. 198 cm (long)
Test EN 13537: V
Waga wypełnienia: ok. 710 g (regular), ok. 774 g (long)
Wypełnienie: HL-ElixR
Zakres temperatur: +0.1°C/-5.8°C/-23.2°C

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem