Śpiwory

Śpiwór damski Marmot Wms trestles Elite 20 Lewy zamek

Śpiwór damski Marmot Wms trestles Elite 20 Lewy zamek
ocena ocena ocena ocena ocena
Producent: Marmot
Indeks: Marmot|020
Opis produktu

Damski śpiwór Marmot Trestles Elite 20 dedykowany jest wszystkim miłośniczkom aktywności w terenie. Na czas wyjazdu, stanie się niezwykle komfortową alternatywą, dla pozostawionej w domu kołdry.

Śpiwór Trestles Elite 20 dedykowany jest entuzjastkom spędzania wolnego czasu na łonie natury. Sprawdzi się zarówno podczas rekreacji na biwaku, jak i podczas wymagających trekkingów i innych aktywności w terenie. Bez znaczenia gdzie, ważne, że wszędzie tam pozwoli na spokojny i komfortowy sen, będący gwarantem udanego wypoczynku i odpowiedniej regeneracji organizmu.

Do właściwości śpiwora należy zaliczyć jego niską wagę i możliwość kompresji do niewielkich rozmiarów. Cechy te czynią z niego idealną część ekwipunku, którą docenicie wszędzie tam, gdzie liczy się każdy gram. Wszystko dzięki zastosowaniu ociepliny HL-ElixR będącej unikalnym połączeniem 3 włókien, które razem się uzupełniając, maksymalizują korzyści, oferując rewelacyjne właściwości termoizolacyjne. Ilość wypełnienia w zupełności wystarczy, aby zapewnić komfortowy sen podczas nocy z temperaturą spadającą poniżej 0°C.

Materiał zewnętrzny śpiwora Trestles Elite 20 został wykonany z wytrzymałego nylonowego materiału Ripstop, który dzielnie zniesie trudne warunki w terenie, cechując się trwałością i zwiększoną odpornością na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Kształt typu mumia gwarantuje odpowiednie dopasowanie do ciała i zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej na całej jego powierzchni. Specjalnie wyprofilowane miejsce na stopy oferuje większą przestrzeń, co znacząco poprawia swobodę ruchów. Rzep przy zamku zapobiegnie samoistnemu odpinaniu się śpiwora, natomiast wewnętrzna kieszonka pozwoli schować osobiste drobiazgi czy pieniądze. Usztywnienie zamka na całej długości zapobiegnie irytującemu zacinaniu o materiał śpiwora.

Specjalna konstrukcja kaptura 3D Hood Construction zapobiega utracie ciepła w okolicach głowy. Pikowana konstrukcja „fali” zapewni doskonałą izolację cieplną, bez przemieszczania się wypełnienia. Zastosowany ściągacz ze stoperem zwiększa dopasowanie i pozwala uszczelnić wrażliwą na zimno okolicę głowy.

Śpiwór Marmot Trestles Elite 20 to niezawodny kompan przedstawicielek płci pięknej w czasie podejmowanych aktywności w terenie. Dzielnie zniesie trudne warunki, pozwalając Ci na komfortowy i spokojny sen, będący gwarantem odpowiedniej regeneracji. Dzięki temu obudzisz się w pełni wypoczęta i gotowa na nowe wyzwania.

Najważniejsze cechy Marmot Trestles Elite 20:

 • Ocieplina HL-ElixR stanowi unikalne połączenie 3 włókien, które zapewniają rewelacyjną termoizolację;
 • Wewnętrzna kieszonka umożliwiająca schowanie najważniejszych rzeczy;
 • Specjalnie profilowane miejsce na stopy, które zwiększa swobodę ruchów i oferowany komfort;
 • Wytrzymały materiał zewnętrzny;
 • Kaptur regulowany za pomocą ścigacza ze stoperem;
 • Worek kompresyjny w zestawie;
 • Konstrukcja zamka, zapobiega przycinaniu materiału;
 • Kształt mumii;
 • Pętelki do zawieszenia;
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-6.5°C -13.4°C -33.2°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

 • Górna granica komfortu (T max) – temperatura, w jakiej “standardowy mężczyzna” nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
 • Komfort (T comf) – temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do “standardowej”, najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) – najniższa temperatura, w jakiej “standardowy mężczyzna” może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) – przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach “przeciętnej kobiety”). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Kaptur: V
Kołnierz termiczny: V
Kształt: Mumia
Listwa termiczna: V
Materiał wew.: 40d 100% Nylon
Materiał zew.: 40d 100% Nylon
Na wzrost do: ok. 168 cm (regular), ok. 183 cm (long)
Test EN 13537: V
Waga wypełnienia: ok. 832 g (regular), ok. 907 g (long)
Wypełnienie: HL-ElixR
Zakres temperatur: -6.5°C/-13.4°C/-33.2°C

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem