Śpiwory

Śpiwór damski Marmot Wms trestles 30 Prawy zamek

Śpiwór damski Marmot Wms trestles 30 Prawy zamek
ocena ocena ocena ocena ocena
Producent: Marmot
Indeks: Marmot|016
Opis produktu

Damski śpiwór Marmot Trestles Elite 30 dedykowany jest wszystkim miłośniczkom aktywności w terenie. Na czas wyjazdu, stanie się niezwykle komfortową alternatywą, dla pozostawionej w domu kołdry.

Śpiwór Trestles Elite 30 to niezawodny kompan w czasie długich trekkingów, rekreacji na biwaku czy nocy spędzonych w schronisku. Wszędzie tam wykaże się maksymalną funkcjonalnością, oferując wysoki komfort termiczny.

Zastosowana ocieplina HL-ElixR jest lekka i można ją skompresować do niewielkich rozmiarów. Składa się z połączenia 3 włókien, które razem oferują rewelacyjne właściwości termoizolacyjne. Grubość wypełnienia pozwoli na spokojny sen w przejściowych okresach roku, dzięki czemu rano wstaniesz wypoczęta i gotowa do kolejnych zadań w terenie.

Materiał zewnętrzny śpiwora Trestles Elite 30 został wykonany z wytrzymałego nylonowego materiału, który dzielnie zniesie trudne warunki w terenie, cechując się trwałością i zwiększoną odpornością na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Kształt typu mumia gwarantuje odpowiednie dopasowanie do ciała i zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej na całej jego powierzchni. Specjalnie wyprofilowane miejsce na stopy zapewnia przestrzeń pozwalającą na niezbędną swobodę ruchów. Rzep przy zamku zapobiegnie samoistnemu odpinaniu się śpiwora, natomiast wewnętrzna kieszonka pozwoli schować osobiste drobiazgi czy pieniądze. Usztywnienie zamka na całej długości zapobiegnie irytującemu zacinaniu o materiał śpiwora.

Specjalna konstrukcja kaptura 3D Hood Construction zapobiega utracie ciepła w okolicach głowy. Pikowana konstrukcja „fali” zapewni doskonałą izolację cieplną, bez przemieszczania się wypełnienia. Zastosowany ściągacz ze stoperem zwiększa dopasowanie i pozwala uszczelnić wrażliwą na zimno okolicę głowy.

Śpiwór Marmot Trestles Elite 30 to niezbędny element ekwipunku każdej miłośniczki aktywności w terenie. Zachwyci niską wagą, możliwością kompresji do niewielkich rozmiarów oraz świetnymi właściwościami izolacyjnymi, które zapewnią wysoki poziom komfortu termicznego w przejściowych okresach roku.

Najważniejsze cechy Marmot Trestles Elite 30:

 • Ocieplina HL-ElixR stanowi unikalne połączenie 3 włókien, które zapewniają rewelacyjną termoizolację;
 • Wewnętrzna kieszonka umożliwiająca schowanie najważniejszych rzeczy;
 • Specjalnie profilowane miejsce na stopy, które zwiększa swobodę ruchów i oferowany komfort;
 • Wytrzymały materiał zewnętrzny;
 • Kaptur regulowany za pomocą ścigacza ze stoperem;
 • Worek kompresyjny w zestawie;
 • Konstrukcja zamka, zapobiega przycinaniu materiału;
 • Kształt mumii;
 • Pętelki do zawieszenia;
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-1.3°C -7.4°C -25.3°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

 • Górna granica komfortu (T max) – temperatura, w jakiej “standardowy mężczyzna” nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
 • Komfort (T comf) – temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do “standardowej”, najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) – najniższa temperatura, w jakiej “standardowy mężczyzna” może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) – przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach “przeciętnej kobiety”). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Kaptur: V
Kołnierz termiczny: V
Kształt: Mumia
Listwa termiczna: V
Materiał wew.: 40d 100% Nylon
Materiał zew.: 40d 100% Nylon
Na wzrost do: ok. 168 cm (regular), ok. 183 cm (long)
Test EN 13537: V
Waga wypełnienia: ok. 714 g (regular), ok. 778 g (long)
Wypełnienie: HL-ElixR
Zakres temperatur: -1.3°C/-7.4°C/-25.3°C

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem