Trekkingowe

Skarpety Trekkingowe Expansive Trekking Extreme (Czarne)

Skarpety Trekkingowe Expansive Trekking Extreme (Czarne)
ocena ocena ocena ocena ocena
Producent: Expansive
Indeks:
Opis produktu

Skarpety przeznaczone do długotrwałego noszenia w ekstremalnych warunkach terenowych, w bardzo niskich temperaturach. Budowa strefowa gwarantuje bardzo dobrą amortyzację stopy i chroni ścięgno Achillesa. Specjalnie dobrany skład produkcyjny odpowiada za właściwości izolacyjne, antybakteryjne, oddychając i wytrzymałościowe. Model jest kompatybilny z membranami GORE-TEX wykorzystywanymi w obuwiu specjalistycznym.

 

Wełna merynosowa to lekkie, elastyczne i miękkie włókno wykorzystywane przy produkcji bielizny termoaktywnej. Główna różnica w porównaniu ze zwykłą wełną to brak nieprzyjemnego uczucia „gryzienia”. Ze względu na swoją sprężystość zapewnia wykonanej z niej odzieży trwałość i odporność na gniecenie. Wełna merynosowa jest bardzo łatwa w pielęgnacji, schnie bardzo szybko i nie ma problemu z praniem w pralce. Jednocześnie nie traci koloru. Ponadto charakteryzuje się bardzo wysoką oddychalnością co jest kluczowe w bieliźnie termoaktywnej. Wełna doskonale utrzymuje naturalną dla człowieka temperaturę 36,6*C poprzez oddawanie, bądź absorbowanie ciepła. Co ważne, w przypadku wchłonięcia jakiejkolwiek wilgoci nie wychładza organizmu, nawet gdy jest mokra jest w stanie ogrzać – w przeciwieństwie do bawełny. Dzięki swojej budowie – milionom kanalików zatrzymujących powietrze, jednocześnie absorbujących ciepło organizmu jest doskonałym termoizolatorem. Testy prowadzone w warunkach klimatycznych północy potwierdzają jej właściwości. Wełna merynosowa nie wydziela przykrego zapachu, ponieważ bakterie nie tolerują tego rodzaju wełny.

 

Prolen Siltex to ultralekkie włókno dodatkowo zmodyfikowane antybakteryjnym środkiem opartym na jonach biogennergo srebra (Ag+). Ze względu na modyfikację włókno jest w stanie zahamować rozwój pleśni, grzybów i bakterii. W bieliźnie termoaktywnej pełni więc funkcje ochronne, powodując że nawet po kilku dniach noszenia skarpety w ciężkich warunkach nie wydzielają one przykrego zapachu.

 

Lycra używana w bieliźnie pełni niezwykle ważną rolę. Utrzymuje pozostałe włókna, dzięki czemu skarpeta miękko przylega do stopy i znacząco zwiększa ogólne poczucie wygody.


Skład:
Merino Wool-42%
Poliacryl-42%
Prolen Siltex-13%
Lycra-3%

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem