Trekkingowe

Buty trekkingowe AKU Camana Fitzroy GTX

Buty trekkingowe AKU Camana Fitzroy GTX
ocena ocena ocena ocena ocena
Producent: AKU
Indeks: AKU|001
Opis produktu

Solidność i precyzja ręcznego wykonania w połączeniu z nowoczesnymi materiałami czyni z butów Camana Fitzroy GTX Aku niezastąpione obuwie do szeroko rozumianego outdooru. Od lżejszych wycieczek po zaawansowany trekking Camana Aku chronią stopę przed wilgocią, gwarantują stabilność na mokrym podłożu i doskonale amortyzują każdy krok.

Buty Camana Aku mają anatomiczny kształt, dzięki któremu wielogodzinny marsz jest przyjemnym spacerem, a nie walką o pokonanie kolejnego metra szlaku. Zespolona z podeszwą cholewka wykonana została ze skóry naturalnej z zaaplikowanymi technologiami Gore-Tex® Performance Comfort oraz AIR 8000®. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać komfort noszenia na najwyższym poziomie.


Aku jest jedną z pierwszych marek, które mogły stosować Gore-Tex®. Współpraca pomiędzy Aku i Gore to badania naukowe i wprowadzanie innowacji, by maksymalizować funkcjonalność butów. Staranne kontrole i serie testów butów mają na celu rozwianie wątpliwości, że są całkowicie wodoodporne i oddychające w każdym środowisku.

Tkaniny Gore-Tex® powstają przez połączenie membrany z tkaninami o doskonałych właściwościach, a następnie uszczelnienie ich innowacyjnym rozwiązaniem, zapewniającym 100% wodoszczelności.

 

Membrana:

Właściwości membrany Gore-Tex® w skrócie:

  • Trwale wodoszczelna
  • Wysoce oddychająca
  • Wyjątkowo odporna na chłód
  • Szczególnie odporna na zagniecenia
  • Wyjątkowo trwała

Tajemnica Gore-Tex® leży w jej rewolucyjnej dwuelementowej membranie. Wykonana z ekspandowanego PTFE część membrany zawiera ponad 9 miliardów mikroskopijnych porów na cal kwadratowy. Pory te są około 20 000 mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej. Woda nie może zatem przeniknąć membrany Gore-Tex®, ale jako para (gaz) przenika przez nią z łatwością. Zintegrowana ze strukturą ePTFE jest olejofobową, czyli odpychającą tłuszcze substancją, pozwalającą na przenikanie pary wodnej, a zarazem tworzącą fizyczną barierę zapobiegającą przenikaniu substancji zanieczyszczających, takich jak oleje, kosmetyki, substancje odstraszające owady i składniki żywności. Rezultatem jest całkowicie wodoszczelna, wiatroszczelna i oddychająca membrana.

 


Vibram® to najnowocześniejsze i najbardziej wytrzymałe podeszwy używane w produkcji obuwia trekkingowego i taktycznego. Stosowane w nich rozwiązania, takie jak samooczyszczące się kanały, strefy obrotu i powierzchnie antypoślizgowe sprawiają, że gwarantują bardzo wysoką wygodę i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

 

AIR 8000® to pierwsza z dwóch technologii stosowanych przez Aku dla zapewnienie butom wysokiego poziomu oddychalności. Zapewnia wyjątkową oddychalność butów górskich. Polega na specjalnej konstrukcji tkaniny – jej poziom oddychalności wzrasta w ciągu doby, przewyższając konwencjonalne materiały nawet jedenastokrotnie.

Custom Fit to anatomicznie ukształtowana wkładka, która dopasowuje się do Twoich stóp.

 

 

 

 
rozmiardługość wkładki
36 22,5
37 23,0
37,5 23,5
38 24,0
39 24,5
39,5 25,0
40 25,5
41 26,0
41,5 26,5
42 27,0
42,5 27,5
43 28,0
44 28,5
44,5 29,0
45 29,5
46 30,0
46,5 30,5
47 31,0
48 32,0

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem